Sleva 20% s kódem LÉTO20

DIY Korálkové hvězdičky

Jednoduché hvězdy z dřevěných korálků jako krásná přírodní ozdoba nejen na vánoční stromeček:) 

BUDETE POTŘEBOVAT:

přírodní dřevěné korálky, průměr 1,6 cm, seženete u nás zde , na jednu hvězdičku jsem použila 25 korálků

nit nebo slabounký drátek

jehlu

provázek na zavěšení

POSTUP

Navlékla jsem si jehlu na nit a provlékla 10 korálků.

Jakmile máte navléknuto, musíte provléknout i z opačného směru, tak jak na fotce vidíte nasměrovanou jehlu. Opět tedy provléknete všech deset korálků, až vám vznikne kruh z korálků, ze kterého koukají dva volné kusy nitě - ty pevně zavážete dvojtým uzlíkem a přesah odstřihnete. Tím máte začištěný kruh. Zkoušela jsem i jednodušší variantu, které se mi v hlavě nabízela - prostě to jen jednoduše navléknout a zauzlovat, ale oproti dvojímu protáhnutí to vůbec nedrželo tvar. Takže od toho nápadu Vás odrazuji, leda třeba s drátkem:) 

Jakmile jsem měla začištěný kruh, navlékla jsem si na cca 1 m dlouhý kus nitě jehlu (délku nitě píši proto, aby vám v průběhu ,,přišívání" korálků nedošla a nemuseli jste nastavovat). Nit jsem v místě, kde jsem předtím zauzíkovala kruh pevně přivázala. A začala provlékat korálky. Nejprve se navlékají vždy dva korálky viz. fotka. 

A provléknete sousedním korálkem, jak vidíte zde. 

A takto pokračujete dál, až se vám utvoří taková ,,kytička":)

A jdeme na poslední část, kdy do každého cípu musíme ,,přišít" ještě jeden korálek. Provlékáme skrz sousední korálky, aby nit nebyla vidět.

Takto připevníme všech pět cípů a máme hotovo, svlečeme jehlu a uděláme poslední dvojitý uzlík (tak, že nit přeložíme napůl a zauzlíkujeme k základovému kolečku).

A už jen třešinka na závěr - provázek na zavěšení. Malý tip, jak ho jednoduše provléknout - já na konec provázku, který chci provléknout malým otvorem, dávám kousek izolepy, aby neměl tendenci se třepit. 

Když by jste měli jakékoliv dotazy, nebojte se zeptat a budu moc ráda, když se pochlubíte svými hvězdičkami u mě na INSTAGRAMU