DIY Papírové hvězdy

Krásné a rychlé hvězdičky, na jejichž výrobu nepotřebujete víc než obyčejný papír a nůžky. Miluju jednoduché, ale efektní tvoření a tohle je rozhodně jedno z nich. Za málo práce opravdu hodně muziky:) 

POTŘEBUJETE

papír nebo čtvrtku ve čtvercovém tvaru (ideální velikost na vánoční ozdobu je za mě cca 12 cm)

nůžky

POSTUP

Budu se snažit popsat fotky, u první hvězdičky možná budete trošku tápat, ale pak už to jde úplně samo. Na svůj Instagram vložím krátké video do Reels, které by vám mělo v případě nejasností pomoci. 

Na začátku máme čtvretec, velikost může být jakákoliv, podle toho, jak velkou hvězdu chcete mít. Na fotce mám rozměr 14 x 14 cm, to je taková střední hvězdička, zavěšení na vánoční stromeček by stačilo určitě 12 x 12 cm. 

Přeložíme napůl směrem nahoru.

Přehneme dolní spodní roh do poloviny horní strany. Rozevřeme a to samé uděláme na druhou stranu, aby nám vznikly přehnuté úhlopříčky, viz. fotky.

Teď se levý dolní roh musí setkat s bodem, kde se protínají úhlopříčky (na fotce to není úplně přes prst vidět, ale přehyb nejde přímo přes linii té úhlopříčky, aby vás to nezmátlo, je to tak správně:) ). A jedno další přeložení viz. fotka. 

Teď přijde na řadu přehnutí pravé části, tak, aby se ohnuté části přesně potkaly.

V tomto stavu výrobek obrátíme a naposledy přehneme. Tím je se skládání konec. Na fotce vidíte tužkou naznačenou linii, kde jsem stříhala - je potřeba šikmo, aby byl tvar opravdu hvězdičkový. 

Jakmile je ustřihnuto, rozevřete hvězdu, která zatím nebude držet tvar, je totiž potřeba ještě z obou stran pořádně nehtem nebo pravítkem přejet a uhladit hrany na správnou stranu. Nejprve z jedné strany hrany cípů, aby všechny držely na jednu stranu - nahoru. Poté hvězdu obrátíte a přejedete nehtem hrany zbývající (ty co budou mezi cípy vespod). 

Fotka ihned po rozevření před urovnáním hran.

A po uhlazení hran.

Nakonec jsem kancelářskou děrovačkou udělala dírky a prostrčila provázek na zavěšení.

Budu moc ráda, když se mi výsledkem pochlubíte na Instagramu!:)